Kova Burcu

KOVA BURCU Tarih: 21 Ocak - 19 Şubat

Element: HAVA
Renk: KOYU MAVİ
Ortak Burç: İKİZLER
En Belirgin Özellikleri: KENDİLERİNE OLAN İNANÇLARI 

Kova burçları, özgürlüklerine düşkün, kıvrak zekalı insanlardır. Bu özelliklerini her ortamda belli etmekten çekinmezler. Fikirlerine sadık insanlardır, akıllarına koydukları işin peşinden sonuna kadar giderler. İnandıkları, savundukları düşünceler için sonuna kadar savaşırlar, günlük problemler onlar için sorun değildir. Hep geniş düşünürler, bütün insanlığa yararları olsun isterler. Yenilikçi bireylerdir modern çağa daima ayak uydururlar. Özgürlüklerine aşırı düşkün olmalarından dolayı aniden her şeyi yapabilirler, bir anda işi bırakabilirler aynı durum ilişki için de geçerlidir ama, pişman olma gibi bir durum onlar için söz konusu değildir. Dik kafalı insanlardır, etrafındaki insanların söyledikleri değil de yanlış da olsa doğru da olsa kendi düşünceleri hep ön plandadır. Kendilerine has bir tarzları vardır, her konuda diğer insanlardan farklı olmak isterler kova burcu insanları çoğu zaman soğuk insanlar olarak adlandırılır ama, bunun sebebi soğuk olmalarından dolayı değil, duygularını dışarıya gizlemekten  kaynaklanır. Kendilerine yapılan iyiliği ve kötülüğü asla unutmazlar, intikam alabilmek için sabırla beklerler bu intikam duyguları kinci olmalarından çok karşı tarafa ders vermek, kendilerince onları hayata karşı eğitmektir. Durup dururken kimseye zararı olmayan, sakin insanlardır ama öfkeleri çok şiddetlidir. 
KOVA BURCU (ERKEK)

Kova burcu erkeği, Çok yönlü bir yapısı vardır. çok yönlü oluşu, karşıdaki insan tarafından anlaşılmasını oldukça  zorlaştırır, duygularını belli etmez, kendi içlerinde yaşarlar. Eğer çevrenizde Kova burcu erkeği var ise ona koşulsuz güvenebilirsiniz çünkü, sizi kaybetme olasılığı bile olsa dürüstlüğünden ödün vermez, çok iyi bir arkadaş veya çok iyi bir eş olacaktır. Onları etkileyebilmek için kıvrak zekanızı kullanmanız gerekir. Değişiklikten ve farklılıktan yanadırlar hayatları hep hareketli ve eğlenceli geçer, özgürlüklerine düşkün insanlardır kısıtlanmaya veya baskıya gelemezler. Gerçekten aşıklar ise karşıya güven vermek için çabalarlar ve kendilerinden ödün verirler çünkü ilişkilerine her şey den daha çok önem verirler. Daima ilişkilerini savunurlar, sadık bireylerdir kurallara uymaz ama kural vermeyi severler.


KOVA BURCU (KADIN)


Kova burcu kadını, zekası ile ön plandadır. Dürüstlük onlar için daima ön plandadır zaten onlara kolay kolay yalan söyleyemezsiniz amacınızı direk anlarlar özgürlüklerine çok düşkündürler, özgürlüğünü elinden almaya çalıştığınız kişi bir kova burcu kadını ise sizi bekleyen büyük bir hınç ve öfkedir. Fedakar bir yapıya sahiptirler, değer verdikleri insanlar için özgürlüklerinden dahi vazgeçerler. İntikam duyguları pek yoktur hayatınızdan geri gelmeyecek olarak sessiz sedasız çıkarlar Kova burcu kadını ilişkide sevgililikten çok dostluk arar her şeyi paylaşmak, tartışmak ister. Hassas bir yapıları vardır, ama hislerini karşı tarafa asla göstermezler. Yeni tanıştıkları kişiler için soğuk kanlı insanlardır ama tanıdıkça daha sıcak kanlı birisi olacaktır. eğlenceli bir eş ve anne olabilirler kova burcu erkeğin de olduğu gibi onlar da sadık bireylerdir ve ayrıca ilişkilerini sonuna kadar savunurlar.


Hiç yorum yok:

Tema resimleri sololos tarafından tasarlanmıştır. Blogger tarafından desteklenmektedir.