Terazi Burcu

 TERAZİ BURCU 

Tarih: 24 Eylül - 23 Ekim

Element: HAVA

Renk: PASTEL RENKLER 

Ortak Burç: BOĞA 

En Belirgin Özellik: ADALET  
Terazi burçları için ilişki odaklı olmaları hak, hukuk, adalet peşinde olmaları en öncelikli özelliklerinden bir tanesidir. Haksızlığa gelemezler, başkalarının ve kendilerinin haklarını çok gözetirler. Çalışmaktan hoşlanmasalar da sorumluluklarını yerine getirmeye dikkat ederler. Kibar bir yapıya sahip oldukları için karşıdan daima nazik ve kibar olmalarını beklerler.Teraziler, kolayca vazgeçebilirler. Kararsızlıkları ile şaşırtabilirler, ama ne olursa olsun inatlarından ve savunucu yapılarından vazgeçmezler. İnatları yüzünden çoğu zaman pişman da olmuşlardır. Savaşçı bir yapıya sahip olan terazi rekabetten hoşlanır. Rakiplerini alt etmek ise onun için bir zevktir.Kalp kırmaktan korkarlar ama düşündüklerini açıkça belirtmekten çekinmezler. Kendilerinden çok karşı tarafı suçlamak onlara daha kolay gelir. Ama içten içe kendilerinin suçlu olduğunu haykırırlar. Bir terazi burcu, aynı anda cehennemi de cenneti de size yaşatabilir, teninizin yandığını ama, bu sıcağın kalbinize hoş bir sıcaklık verdiğini hissedersiniz, bu durum kafanızı karıştırır. Adalet, onlar için paha biçilemezdir. Adaletsizliğe asla ama asla gelemezler, bu durum onların tabiatın da vardır. 
TERAZİ BURCU (ERKEK)

Terazi erkeği, oldukça meraklı bir yapıya sahiptir. Araştırmayı ve yeni bilgiler edinmeyi sever. İnce detaylara önem verir. Hisleri doğrultusunda, her konu ve olaya söyleyecek bir sözü vardır. Etkileyici konuşma özelliğine sahiptirler. Sadece konuşma şekli ile bile karşıdaki insana her istediklerini yaptırabilirler. Diğer burçlara göre daha romantiklerdir. Sevdiği insanlara karşı çok düşkündürler. Sakin ve sessiz yaşamayı severler. Kavgacı bir yapıya sahip değillerdir. Olayları daha çok mantıklı konuşmalarıyla çözüme kavuştururlar. Duygusal iniş çıkışlarına bağlı olarak farklı tavırlar sergilemesi, terazi erkeğini dışarıdan tanımayı zorlaştırır. Yani terazi burcu erkeğini yakından tanıdığını iddia eden birisi yanılıyor olabilir. Çünkü terazi erkeğini tanımak sanıldığı kadar kolay değildir.


TERAZİ BURCU (KADIN)

Terazi burcu kadını, dış görünüm açısından oldukça etkileyicidir. Terazi burcu kadını özelliklerinin başında ilk sırada gelen, hayat sevinçleri ve dolu yaşam tarzlarıdır. Kendileri için yaşamayı ve eğlenmeyi severler. Kendi zevklerine göre giyinirler ve özgür tavırlar sergilerler. Rahatlarına çok düşkündürler. Kısıtlanmayı sevmezler. Oldukça duygusal oldukları için çabucak kırılabilirler. Kendi doğrularından asla vazgeçmezler, kim ne derse desin kendi bildiklerini uygularlar. Özgürlükleri onlar için her şeydir. Bir Terazi kadınının özgürlüğünü elinden almak, onun nefesini kesmek gibidir, özgür olmayan bir Terazi kadını yaşamdan asla zevk alamaz, ve bu duruma karşı sessiz kalamaz, İsyan eder. Onun hayat eşi bile olsanız, onu elinizden geldiğince kısıtlamayın zira, bu durum onu sizden uzaklaştıracaktır, Terazi kadını ya özgür olacak ya da özgür olacak !! Hiç yorum yok:

Tema resimleri sololos tarafından tasarlanmıştır. Blogger tarafından desteklenmektedir.