Oğlak Burcu

 OĞLAK BURCU Tarih: 23 Aralık - 20 Ocak 

Element: TOPRAK 

Renk: KOYU KAHVERENGİ 

Ortak Burç: YENGEÇ - BAŞAK 

En Belirgin Özellik: SIRDAŞ

Oğlak Burcu, onu en iyi tanımlayan sözcük "Sırdaş" diyebiliriz, bir Oğlak burcu çevresinde bulunan insanların sırlarını toplar, onları dinlemekten keyif alır. Bu özellikleri sayesinde çevrelerin de kendilerine karşı bir saygı oluşur, bu oluşan saygıyı maddi veya manevi bir şekil de değerlendireceklerine şüpheniz olmasın. Bir Oğlak, İşine geldiği gibi davranmayı sever, önüne çıkan insanlara duygusal değil, mantık ağırlıklı davranırlar. Sevdiği insanı seçmek yerine ona bir şeyler kazandıracak (Para - Güç) insana yöneleceklerdir. Karşıda ki insanı ezme konusun da oldukça iyilerdir, birinin güçsüzlüğü veya zaafı ile dalga geçip kendisini yükseltme hırsı gibi zaafları mevcuttur, İnsanların sırrını dinler iken bu tür olaylara denk geldiğin de içten içe zevk almaya başlarlar, birilerinin çöküşü, Oğlaklar için güzel bir mutluluk sebebi olabilir. Rahatlarına oldukça düşkün olup bu konuda asla taviz vermezler. Oğlak burcu, en çok kimi sever derseniz, hayat eşinden, dostlarından, ve dahi ailesinde ki tüm üyeler den daha önemli olan kişi bizzat kendi şahsıdır. 
OĞLAK BURCU (ERKEK)

Oğlak Erkeği, rahatına düşkün, kendine oldukça önem veren bir yapıya sahiptir. Nefes aldığı sürece değer verdiği insan kendisi olacaktır. Kendisinden başka birisine değer vermeye korkar, tekrar üzülme korkusu, tekrar yaralanma korkusu hiç bir zaman peşini bırakmayacaktır. Onun kalbini fethetmek kolay ama, güvenini kazanmak oldukça zordur. Bir "Oğlak Burcu" nun güvenini kazanmak istiyor iseniz ona ne kadar fedakar olabileceğinizi göstermeniz gerekiyor. Fedakarlık, onun güvenini kazanmak için en iyi yoldur. Hayat eşlerine karşı yakınlaşma ve cinsellik konuları devam ettikçe Oğlak erkeği dişisine her daim daha bağlı kalacaktır. Bir erkeğin kalbi midesinden geçer ama, Oğlak burcu için bu bambaşkadır. İş hayatların da her daim yükselmek, kazanmak ve başarmak isterler. Ama, bunun için yeterince çaba göstermezler. Bu durum onların elbette canını sıkmaz zira, bir Oğlak erkeği rahat bir yaşam sürüyor ise para ve güç hırsına kapılması oldukça zordur. 
OĞLAK BURCU (KADIN)

Oğlak Kadını, erkeğinde ki gibi rahatlık onun için oldukça önemlidir. Ama, bir Oğlak erkeği ile kıyaslanır ise Oğlak kadını her daim daha fedakar olduğundan hiç şüpheniz olmasın. Aşk hayatın da oldukça fedakar bir yapıya sahiptirler, öyle ki karşıdan da bu fedakarlıkları beklerler. Eğer, karşı taraf bu fedakarlıkları yapmaz ise Oğlak kadını ister istemez o kişiden soğuyacak, ve Aşkı başka kalplerde arayacaktır. Her girdiği kalpte bunu arayacak, bundan bıkmayacaktır yani, bir Oğlak kadını sizi gerisin de bırakabilir tabi, bu sizin davranışlarınıza göre sonuçlanır. Oğlak kadını, erkeği gibi büyük hayaller kurmaz, büyük şeyler başarmak istemez, o başarılar hayatına dahil olmasa da mutlu olur. Kendine, sağlığına önem göstermek onun için daha önemlidir, bunun için "Standart" sakin ve özgür bir hayat yaşamayı tercih ederler. Onlar için mutluluğun temeli özgürlükten gelir. Bir Oğlak kadınının özgürlüğünü elinden almak, sizden soğumasına yol açabilir. 


Hiç yorum yok:

Tema resimleri sololos tarafından tasarlanmıştır. Blogger tarafından desteklenmektedir.