Koç Burcu

KOÇ BURCU 

Tarih: 21 Mart - 20 Nisan

Element: ATEŞ

Renk: NAR ÇİÇEĞİ 

Ortak Burç: ASLAN 

En Belirgin Özellik: Azim - Hız 
Koç burcu, tüm burçların atasıdır diyebiliriz, görebileceğiniz en azimli en istekli burçlardan birisidir. Koçlar kendilerine oldukça önem verirler, ama kendilerinden çok değer verdikleri kişiler hayat eşleridir. Hayat eşlerine oldukça düşkün bir yapıya sahiptirler, genellikle alttan alan, ve fedakarlık da bulunan tarafta kendileri vardır. Eğer bir Koç burcuna ondan daha çok fedakarlık yapıp alttan alan taraf olur iseniz muhatap olacağınız kişi Koç burcunun egosu olacaktır. Koç burçları kafese kapatılmış bir aslan gibidirler, o kafesi açar iseniz size yapacağı şeyleri  düşünün. Onları her daim egemenlik altında tutmak iki taraf için de iyi olacaktır, Sert ama sevgi dolu bir yapıya büründüğünüz de koç burçları o kafesten asla çıkmayacaktır. İş hayatlarında başarıyı kovalamak onlar için bir zevktir, bir işi başarana kadar çabalar, yarım bırakmayı sevmezler. Koç burçlarının tek zaafı hayat eşi gibi kıymet verdiği insanlardır, bu insanlardan zarar gelmedikçe Koç burcu kolay kolay yıkılmaz, güçlü bir Koç' dan korkun. Oldukça hızlı bir yapıya sahiptirler, başarıyı, ve arzuladıkları her hangi bir şeyi en kısa yoldan kazanmak için ellerinden geleni yapacaklarından emin olabilirsiniz.
KOÇ BURCU (ERKEK)

Koç burcu erkeği, görebileceğiniz en çekici ve kendinden en çok emin olan burç erkeğidir. Koç erkekleri her daim gülümsemeye, karşıdaki kişileri güldürmeye uğraşır, bunu çok iyi başarır diyebiliriz.
İçin de her daim dertlerini tutar, dıştan ne kadar gülse de için de onu kemiren büyük bir kederi vardır, Koç erkeği gerçekten zor bir karaktere sahiptir. Onu anlamak, kalbinin derinliklerine inmek oldukça zordur. İnsanlar, çabuk pes eder ve Koç erkeğini kendi yalnızlığına mahkum eder, bu Koç' un canını yaksa da bunu asla belli etmeyecektir. Eğer bir Koç' dan vazgeçmez, onu anlamaya çalışır iseniz size kalbini açması uzun sürmeyecektir, ama dikkatli olun tehlikeli bir yolculuğa adım atmadan önce iki kez düşünün. Koç erkeği sizi zorlayacaktır, bundan şüpheniz olmasın. 
KOÇ BURCU (KADIN)Koç burcu kadını, Dikkat ! tehlikeli sulardasınız, o ki aynı anda öfkeli, kırılgan ve sevgi dolu olabilir. Koç kadınları hayat eşlerine oldukça düşkün ve sadakat ile bağlıdır, eşlerini doğru seçebilirler ise onları kimse ama kimse yıkamaz. Koç kadınları iş hayatına oldukça düşkündür, bu düşkünlük damarlarında dolaşan azim hevesinden gelir, ama hayat eşleri onlar için her şeyden önemlidir, mutlu bir yuvaya sahip olan Koç kadınları, erkeğinin sözünden kolay kolay dışarı çıkmaz. Mutsuz bir yuvaya sahip olan bir Koç kadını acınacak haldedir, ne eşinden vazgeçebilir, ne de ondan uzaklara doğru kaçabilir, Eşlerine en bağlı olan burçlardan birisidir, içlerinde ki umudu bir türlü bitiremezler, her şeyin tekrar iyi olacağını düşünür dururlar, bu hareketleri karşı tarafı daha çok kaçmaya sürükleyecektir, ve sonuç itibari ile kovalayan Koç kadını olacaktır. Bu noktaya gelmiş bir Koç için uzun bir süre hayat güzel olmayacaktır. Psikolojik sorunlar, öfke kontrolsüzlüğü gibi sorunlar ile karşılaşacaktır. Bir Koç kadını, üzüldüğünde ruhuna işkence çektirmekten geri durmaz, bu Koç kadınının zaafıdır, eğer bu zaafa yakalanmaz ise ondan iyisi yoktur. 

Hiç yorum yok:

Tema resimleri sololos tarafından tasarlanmıştır. Blogger tarafından desteklenmektedir.