Başak Burcu

 BAŞAK BURCU 

Tarih: 22 Ağustos - 23 Eylül 


Element: TOPRAK
Renk: SARI
Ortak Burç: KOÇ 
En Belirgin Özellik: GÜÇ HIRSI 
Başak burcu, çalışkanlığı ve pratik zekası ile bilinen burçlar arasındadır. Pratik zekalarını, ve çalışkanlıklarını her daim işlerine yöneltirler. Onlar için başarı diğer her şeyden önce gelir. Başarı, onları mutlu edebilecek en temel anahtardır diyebiliriz kaldı ki başarılı bir ''Başak burcu'' özel hayatında da oldukça öz güven dolu olup, karşısındaki kişiyi asla alttan almayacaktır. Özel hayatlarında da kendileri gibi başarının hayallerini kurabilecek, güçlü karaktere sahip bireyler isterler aksi halde; eşlerini her daim küçük göreceklerdir. Bu kadar başarı isteği ve çalışma elbette onları yoğun stres altına sokacak, ve bunun sonucunda psikolojik sorunlar baş gösterecektir. Başak burcunun psikolojik sorunları başladığında çekilmez bir yapıya bürünecektir, insanlar onu yalnız bırakacak o ise başarıları ile mutlu olmaya çalışacaktır. Başaklar özel hayatında kolay kolay alttan alan taraf olmaz, genellikle karşı taraftan beklerler ama, iş hayatına atılmamış başarısız bir Başak burcunun kendisini avutacak hiç bir şeyi olmadığı için fazla dayanamayıp alttan alacağı zamanlar da gelecektir. Standart bir yaşam, Başaklar ın psikolojik sağlığı için daha iyi olacaktır. Mutlu bir aile kurduğun da işinde ki azmini ve başarısının enerjisini, ailesini mutlu etmek için kullanacaktır.


BAŞAK BURCU (ERKEK)


Başak Erkeği, iş hayatı ve güç hırsı aklını başından alabilir. Ama, ailesi ve çocukları olduğun da bütün sermayesini, bütün çabasını onların uğruna feda edeceğinden şüpheniz olmasın. Oldukça fedakar bir yapıya sahiptir, kolay kolay kimseyi kalpten sevemez, ailesi dışında. Onun yakınında olmak isteyen, ama buna cesaret edemeyen bir çok insan olmuştur. Başak erkeği bu kişileri tespit etme de iyi değildir. Çevresinde ne olup bittiğini görmesi için ön yargılarını en yakın zamanda kaldırması gerekir. İşlerine sadık oldukları gibi hayat eşlerine de sadık olurlar, ilgi gösterseler de göstermeseler de bir Başak Erkeği eşini kolay kolay aldatmaz.                                                 BAŞAK BURCU (KADIN)


Başak Kadını, ailesine karşı en çok fedakarlığı yapabilecek burçların arasında yer alır. İş hayatına Başak erkeği kadar atılgan olmasa da onunla aynı hisleri besler, gücü arzular. Ama değer verdiği bir ailesi ve huzuru olduktan sonra ''Dünya malı Dünya da kalır" mantığını seçer. Eşine oldukça kıymet verir, bazen verdiği bu ilgi ve kıymet karşı tarafı bıkma noktasına getirebilir. Bu durum, Başak kadını gibi narin bir çiçeği kırmaya yeterlidir. Hırsa ve kibre giren Başak, ailesin de ve eşinde bulamadığı huzuru iş hayatında aramaya başlar. Başak kadını kolay kolay kin tutmaz, hırs yapmaz ama, onu bu noktaya getirir iseniz yapamayacağı şey yoktur. Bir Başak kadını ile düşman olmak istemezsiniz. 

Hiç yorum yok:

Tema resimleri sololos tarafından tasarlanmıştır. Blogger tarafından desteklenmektedir.