Balık Burcu

 BALIK BURCU 


Tarih: 20 Şubat - 20 Mart 

Element: SU 
Renk: YEŞİL 
Ortak Burç: BAŞAK 
En Belirgin Özellik: SİNSİLİK + DUYGUSALLIK  


Balık burcu, 12 burç arasında en duygusal yapıya sahiptir. Balıklar dışarıdan oldukça sakin, duygusal ve mutlu görünebilirler ama, içlerinde yatan öfkeyi, nefreti kamuflaj ederler. Balık sevdiği insan için göz yaşlarını dökebilir ama, göz yaşlarını silip yeni bir hayata atılmak, yeni birini tekrar dan sevip yarım kalan aşkını bırakmak, onun için hiç de zor değildir. İyi bir dinleyicidir karşıdakini dinler, onun bir açığını bir yanlışını yakalamak için çaba gösterir. Bu, onun doğasında vardır. Birilerinin mutsuzluğu, başarısızlığı, onu teselli eder, yürüdüğü yol da cesaretlendirir. İnsanları dinler, ama dedikodusunu herkes ile yapmaz, böylece kalıcı bir güven sağlar. Eşlerine, hayat arkadaşlarına karşı oldukça ilgili bir yapıya sahiptirler. Onların hayatlarını yönlendirmek, yardım etmek, onları başarıya sürüklemek isterler. Bu huyları karşısındaki çoğu insanın (akrep, ikizler, yay, aslan) hızlı bir şekilde kendilerinden kaçmalarına sebep olabilir. Ama, bir balığı gerçekten seviyor iseniz ve o da sizi seviyor ise sizi hiç bir şey kolay kolay bıktırmaz zira, Balık burçları eşlerini çok güzel sevebilir. Bu, karşının her daim hoşuna gider, Balıktan kaçsanız bile bir gün onun değerini anlayıp tekrar dönersiniz.
BALIK BURCU (ERKEK)

Balık burcu erkeği, sinsilikten çok duygusal yönleri ağır basar, Hayat yoldaşlarına oldukça değer verebilirler. Verdikleri bu değer bazen haddini aşarak karşıda ki insanı bıkma noktasına getirtebilir ve Balık erkeği bir dönem yalnız kalabilir. Lakin, Balık erkeğinin kıymeti elbet bilinir, onu bırakanlar, arkasını dönenler elbet onun duygusallığını, verdiği değere hasret kalacaklardır. İyi bir dinleyici yapısı vardır, Eğer çok konuşan bir yapıya sahip iseniz Balık burcu ile dertleşebilirsiniz, inanın sizi sabaha kadar dinleyecektir. Sizin görüşünüzü, anlattıklarınızı beğenmese bile itiraz etmeyecek, en fazla sessiz kalacaktır çünkü Balık burçları karşısındaki insanı kırabilecek bir karaktere sahip değillerdir. 
BALIK BURCU (KADIN)

Balık burcu Kadını, Duygusal özelliklerinden çok sinsilikleri daha ağır basar, Balık kadını Hayat eşlerine karşı oldukça büyük bir zaaf içerisindedir. Onlara karşı duygularını mutlaka belli ederler ve alttan alan taraf olabilirler. Ne kadar birbirlerini sevseler de akıllarından her daim bir sinsilik ve eşlerinin ağzını aramak geçer. Onlara göre güvenilecek bir erkek yoktur, ihanetten ve aldatılmaktan çok korkarlar, bu yönleri onları sinsiliğe doğru adım adım sürükler. Bir Balık kadınını kendinize inandırır iseniz sizin için yapamayacağı şey yoktur. Ama, bu oldukça zordur. Karşıyı sadece menfaatleri için dinlerler. Birilerinin kusurları onları mutlu edip teselli edebilir. Karşı taraf konuştukça onlara ince sorular sorarlar ve aldıkları cevaplar ile teselli bulmaya çalışırlar. 


Hiç yorum yok:

Tema resimleri sololos tarafından tasarlanmıştır. Blogger tarafından desteklenmektedir.