Yay Burcu

YAY BURCU 
Tarih: 24 KASIM - 22 ARALIK

Element: ATEŞ 
Renk: Turkuaz 
Ortak Burç: KOÇ - AKREP 
En Belirgin Özellik: YENİLİKÇİ
Yay Burcu, onu en iyi tanımlayan kelime "Yenilikçilik" veya "uyum" dur. Bir Yay olduğu ortama uyum sağlamakta zorluk çekmez, çevresindeki insanların sevdiği, ilgilendiği herhangi bir şeyi çabucak merak edip ilgilenebilir. Yaptığı bu hareket yanındaki insanların oldukça hoşuna gider, çevresi tarafından oldukça sevilir. Yay burcu, özgürlüğüne oldukça düşkün bir yapıya sahiptir. Bir yay eğer sizi seviyorsa onun elinden özgürlüğünü almak sizin için çok zor değildir, çünkü yaylar çevresindeki değer verdiği insanlara karşı oldukça fedakar olabilir, ama özgürlüğünü kaybetmiş bir yay ölmüş bir insandan farksızdır. Yaylar, özgürlüğü elinden alındığında veya ağır kısıtlamalara maruz kaldığında hayata mutsuz devam edeceğinden hiç şüpheniz olmasın. Yay, sevdiği bir insanın sevdiği her şeyi sevmeye çalışır, zira sevdiğinin değer verdiği her şey onun için de değerlidir. Onu sevin, ona değer verin, onu kısıtlamayın ! size en iyi arkadaş ve en iyi eş olabilecek şüphesiz bir "yay" burcudur. Yaylar da kadın veya erkek cinsel açıdan oldukça aktif olabilirler, Bıkmaksızın devam edebilirler, ama eşlerini aldattıkları pek görülmemiştir. Sevdikleri işte yüksek başarı göstermek onlar için zor değildir, çünkü sevdiği bir şey ile uğraşan bir yay yorulmayı bilmez, ona sevdiği şeyleri verin ve onun sizi sevmesini sağlayın, sizi asla pişman etmeyecektir.
YAY BURCU (ERKEK)
Yay burcu erkeği, Duygusal olarak oldukça güçlü bir yapıya sahiptir, mantığı ile fazla hareket ettiği söylenemez. Sevdiği, değer verdiği insana karşı bir hayli duygusal bir yapıya dönüşür, oldukça fedakar olup kendinden taviz verebilir. Yay erkeği iş hayatında oldukça çalışkan olduğu söylenebilir, Evli bir Yay erkeği olduğunu düşünür isek çocukları için, eşi için durmadan çalışacağına dair şüphe yoktur. Çok akıllı işler yapacağı söylenemez ama çok çalışacak, akıllı çalışmayacaktır. Bekar bir Yay burcunun elbette evli bir yay' a göre daha az çalışacağı hiç şüphesiz kesindir. YAY BURCU (KADIN)

Yay burcu Kadını: Görebileceğiniz en dürüst, en sadık insandır. Sevdiğine karşı bi hayli hassas davranır, kalbini kırmamak için bir çok fedakarlık da bulunabilir. Yay kadını sevince kolay kolay kopamaz, öyle ki karşıdaki insanın her şeyine koşar, her işinde ona yardımcı olur, ve böylece yay kadını kalplere taht kurar. Oldukça çalışkan ve çalışmayı seven bir yapıda olduğunu söyleyebiliriz. Yay kadını yeter ki sevdiği işi yapsın, sevdiği yerde olsun, gerisi onun için fuzulidir. Kendisini çalışmaya ve değer verdiği insana adayıp koca bir ömürü bu ikisi ile geçirebilir, ve bundan şikayet etmez. 

Hiç yorum yok:

Tema resimleri sololos tarafından tasarlanmıştır. Blogger tarafından desteklenmektedir.